Lázně, lázeňské pobyty a dárkové poukazy do lázní.
Centrum Lázeňských Pobytů
Právě se nacházíte: Lázně .IN - Lázeňské pobyty > Pobyty v lázních > Lázně Smrdáky

Lázně Smrdáky


 • clp_4fbcb7b2d7cf6.jpg
 • clp_4fbcb7c366180.jpg
Lázně Smrdáky jsou velmi specifické lázně nacházející se 80 km severozápadně od hlavního města Slovenska - Bratislavy. Jejich specializací je především léčba kožních onemocnění v kombinaci s chorobami pohybového aparátu s využitím jedinečného přírodního bohatství - sirovodíkové minerální vody (která patří k vodám s nejvyšším obsahem sirovodíku v Evropě) a sirného bahna.
V léčebném procesu hraje hlavní roli lékař, který kromě základního medicínského vzdělání musí být specialista s erudicí v oblasti dermatologie nebo balneologie, fyziatrie a léčebné rehabilitace. Lékař na začátku pobytu pacienta vyšetří, stanoví nebo upřesní diagnózu a aktuální zdravotní stav, stanoví plán léčby onemocnění. Individuální léčebný program se v průběhu léčení pravidelně 1x týdně kontroluje a podle potřeby upravuje.
Při vstupní prohlídce provede sestra a lékař úplné vyšetření, které je nutné na poznání vlastního onemocnění a jeho příčin. Kompletním klinickým vyšetřením si lékař doplňuje poznatky získané anamnézou. Provede vyšetření kůže pacienta s posouzením aktuálního stavu kožních projevů, měření pohybových funkcí, sleduje stereotypy pohybu a chůze, pozoruje úkony běžných činností, měří sílu svalů, zjištěné odchylky od normy, případně i změny v sledovaných fyziologických parametrech si ověřuje dalšími vyšetřeními.
Během lázeňské léčby někdy dochází k přechodnému subjektivnímu, ale i objektivnímu zhoršení zdravotního stavu pacienta, tzv.. "Lázeňské reakci". Jde o reaktivní přestavbu funkčních, adaptačních a imunitních systémů organismu vlivem působení jednotlivých či všech faktorů lázeňské léčby. Tato reakce může trvat různě dlouho a závisí na konkrétním celkového stavu pacienta a jeho adaptability. Nejčastěji vymizí během prvních dnů léčebného pobytu. Cílem komplexní lázeňské léčby je zlepšení nebo vymizení kožních projevů s prodloužením remise (období bez příznaků onemocnění nebo jen s minimálními projevy), normalizace funkci pohybového aparátu narušených patologickým procesem. Neméně důležitým se jeví zlepšení subjektivního pocitu zdraví a zvýšení psychické a fyzické zdatnosti, což v konečném důsledku přispěje ke zlepšení kvality života chronicky nemocného pacienta. Komplexní lázeňská léčba onemocnění kůže a pohybového aparátu má speciální léčebné uplatnění. Pacient je zbaven nepříznivých vlivů domácího a pracovního prostředí. Působí na něj příznivé vlivy lázeňského prostředí, přírodních léčebných prostředků, nejmodernější prostředky fyzikální léčby, léčebná péče vysoce erudovaných zdravotnických pracovníků. Kromě toho má klient možnost sportovního, kulturního a společenského vyžití.
V lázních se uplatňuje ochranný léčebný režim, protože ve smyslu zákonů ČR a SR jsou lázně zdravotnickým zařízením se všemi zárukami zdravotní péče. Pacient si odnáší s sebou do domácího prostředí nejen výsledek souborného působení komplexu léčebných procedur, ale i stereotyp správného ošetřování kůže, nácvik prvků léčebného tělocviku, poznatky zdravotnické osvěty, doporučené diety a optimismus pro další postup. Dobré léčebné výsledky jsou podnětem pro opakování léčby, čehož důkazem jsou časté návraty pacientů na léčení.
V lázních Smrdáky se léčí nejen dospělí, ale velkou část pacientů tvoří právě děti. Léčebna EVA poskytuje dětským pacientům ve věku od 3 do 18 let (do 6 let v doprovodu rodiče nebo odpovědné osoby) pod jednou střechou to, co k optimálnímu léčebnému pobytu potřebují - ubytování, ošetřovny, prostory na podpůrnou léčbu v rehabilitaci, tělocvičnu, přírodní solárium i místa pro volný čas. 150-leté zkušenosti lékařů a terapeutů přinášejí úlevu a pozitivní výsledky dětských pacientů, kteří zde nacházejí nejen zkušenostmi ověřenou pomoc, ale i sebevědomí a psychickou pohodu, o které jejich nemoc připravila.

Lázně Smrdáky Vám nabízí následující hotely

Hotel Vietoris***, Lázně Smrdáky

Lázeňský pobyt - Hotel Vietoris***, Lázně Smrdáky

Lázeňský hotel Hotel Vietoris***, Lázně Smrdáky Vám nabízí: Léčebný hotel Vietoris je pojmenován po zakladateli lázní Smrdáky. Hotel nabízí pohodlné ubytování v 19 jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, 3 apartmánech a také v 8 zrekonstruovaných pokojích typu Superior. Ubytování se skládá z 30 pokojů kategorie standard a ...

Nabídka lázeňských pobytů tohoto hotelu

Hotel Centrál***, Lázně Smrdáky

Lázeňský pobyt - Hotel Centrál***, Lázně Smrdáky

Lázeňský hotel Hotel Centrál***, Lázně Smrdáky Vám nabízí: Lázeňský hotel Centrál je lokalizován uprostřed areálu. Nacházejí se zde ordinace lékařů, pohodlné ubytovací kapacity (21 jedno - a dvoulůžkových pokojů, 4 apartmány kategorie Standard) a široká paleta doplňkových služeb. V roce 2005 proběhla rekonstrukce hotelu, během ...

Nabídka lázeňských pobytů tohoto hotelu
Novinky v naší nabídce
Bezplatná infolinka 722 71 48 48

Kontaktujte Lázně .IN
Centrum lázeňských pobytů, s.r.o.
Roman Šebek
Jednatel

602 321 350
clp@clp.cz
290 44 812
CZ29044812

Poliklinika Zahradní Město
Jabloňová 8
106 00 Praha
Česká republikaPo - Čt 09:30 - 16:00 hod
Pá - předem objednaní klienti

VIP Klienti
 • Metrostav a.s.
 • Řízení letového provozu ČR, s.p.
 • Český rozhlas
 • KB a.s.
 • Omnipol a.s.
 • Astorie a.s.
 • Mediterra a.s.
 • UPS Česká republika
 • JWT Praha
 • Merlin - Plus s.r.o
 • ZŠ Ostrava
 • Siemens a.s.
 • Hasičský záchranný sbor
 • MV ČR
 • ČSA, a.s.
 • Ministerstvo obrany ČR
 • ČSOB
 • Kancelář Poslanecké sněmovny ČR
 • Zeltr s.r.o
 • Dětský domov Nepomuk
 • ALPHA FLIGHT a.s.
 • a další...

Naši VIP klienti doporučují"Člověče - zastav se, zvolni tempo svého bytí a zamysli se nad způsobem svého života. Co činíš dobrého pro své zdraví, které je tím nejcennějším, co jsi dostal do vínku?"

Jeden z našich nejoblíbenějších produktů.

Někdy je opravdu velmi těžké se rozhodnout, jakým pobytem uděláte největší radost. Z tohoto důvodu Vám nabízíme možnost zakoupení " Univerzálního dárkového poukazu ". Vy pouze zvolíte částku, kterou hodláte věnovat a vše ostatní si vybere obdarovaný sám: termín, místo, druh pobytu, ubytování atd. Veškeré dárkové poukazy mají platnost 1 rok (s možností bezplatného prodloužení).

Vystavení a doručení poukazu je zdarma .

Objednat